Dekoracje w nowoczesnym salonie

Styl nowoczesny cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. Aranżacje nowoczesne charakteryzują się stonowanymi kolorami, użyciem materiałów takich jak drewno, metal i szkło oraz korzystanie z geometrycznych form i kształtów różnych przedmiotów. Jednak styl nowoczesny to także piękne dekoracje, które ocieplą aranżację całego wnętrza. Oto trzy sposoby na dekoracje w nowoczesnym salonie!

1. Żywe rośliny. Żywe rośliny zielone są wspaniałym sposobem na dekorowanie salonu w stylu nowoczesnym. Ciekawą alternatywą dla kwiatów w eleganckich donicach jest dekoracja w kielichu – duży szklany kielich wypełnia się ziemią, drobnymi kamyczkami i niewielką rośliną, zwykle z rodzaju sukulentów. Podobne kompozycje można stworzyć z kwiatów suszonych lub ciętych, jednak to właśnie rośliny zielone najlepiej komponują się ze stylem nowoczesnym.

2. Marynistyczny akcent. Styl marynistyczny doskonale współgra z minimalistycznymi aranżacjami nowoczesnymi. Połączenie bieli, czerwieni i ciemnego granatu to z pewnością ponadczasowy sposób na ozdobienie salonu. W tej tonacji znajdziemy wiele artykułów gotowych, jednak takie połączenie z łatwością wykonami sami (np. kupując doniczki w tych trzech kolorach).

3. Dekoracje ścian. W salonach w stylu nowoczesnym dominują stonowane kolory, takie jak biel, popiele i szarości. Aby przełamać tę kolorystykę w aranżacjach często występują nowoczesne obrazy z intensywną kolorystyką, jak i grafiki lub artystyczne zdjęcia, które sprawiają, że salon staje się miejscem cieplejszym i bardziej rodzinnym.