Wnętrza industrialne: Przemysłowy urok w twoim domu

WIELKI POWRÓT STYLU INDUSTRIALNEGO DO WNĘTRZ

Kiedy słyszymy słowo “industrialny”, najczęściej kojarzy nam się z surowym, nieprzyjemnym miejscem. Jednakże, w dzisiejszych czasach styl industrialny powraca do łask, również w aranżacji wnętrz mieszkań. Połączenie widocznej struktury materiałów z surową estetyką, to obowiązkowy punkt dla fanów tego stylu.

CZASY PRZEMYSŁOWE NA ŚCIANACH

Aby ożywić wnętrze i nadać mu przemysłowego klimatu, warto postawić na szare, zanieczyszczone ściany, które naśladują ściany znane z magazynów i fabryk. Ciekawym rozwiązaniem są według mnie zaciekawione dekoracje ścienny z betonu, które dodają surowości i industrialnego stylu pomieszczeniom.

SUROWOŚĆ W MEBLACH

Gdzieniegdzie wystarczą stolik z przemysłowych rurek i deska z płyty wiórowej, kobieta szukać bardziej oryginalnych mebli w stylu industrialnym. Bardzo kibicuję meblom wykonywanym w całości ze sklejek, które łudząco przypominają stare skrzynie wojskowe. Bez wątpienia świetnie wkomponują się w całość aranżacji.

STARANNE DETALE W NOWOCZESNYM PRZEMYSLE

Zamiast eleganckiej i skomplikowanej dekoracji, w stylu industrialnym najważniejsza jest prostota i skromność. Zwróćcie uwagę na dodatki z metalu, które fantastycznie kontrastują z marmurem lub drewnem. Przykładem mogą być lampy i świeczniki z rur stalowych. Z pewnością dodadzą pomieszczeniu mocnego charakteru.

KOMFORTOWA KAMERALNOŚĆ W PRZEMYSŁOWYM KLIMACIE

Mimo że styl industrialny wywodzi się z przemysłowej strefy, nie oznacza to, że we wnętrzach należy zrezygnować z wygody. W stylu industrialnym ważne są zarówno wszystkie surowe elementy, jak również zwyczajność i nowoczesność. Właśnie taka mieszanka daje poczucie komfortu i kameralności.