Wnętrza orientalne: Egzotyczne motywy i tajemnicza atmosfera

Egzotyczne motywy i tajemnicza atmosfera w wnętrzach
————————————————–

Mimo, że kultura orientalna jest odległa nam geograficznie, to w ostatnim czasie staje się ona coraz bardziej popularna także w Polsce. Wnętrza inspirowane Wschodem cieszą się rosnącym zainteresowaniem i nie przypadkiem. Egzotyczne motywy, bogato zdobione elementy czy orientalne lampy przyciągają swoim wyjątkowym pięknem. Przyjrzyjmy się bliżej, co kryje się w klimacie orientalnym, który tak bardzo nas fascynuje.

Tajemnicza aura orientalna
————————–

Wnętrza inspirowane kulturą Wschodu kryją w sobie tajemniczą aurę, która odróżnia je od pomieszczeń urządzonych w stylu zachodnim. Wszystko za sprawą charakterystycznych, bogato zdobionych przedmiotów, kolorów i faktur używanych w dekoracji. Zamknięcie drzwi za sobą daje wrażenie przeniesienia się w inny wymiar, co pozwala na oderwanie się od codziennej rzeczywistości.

Kolorystyka i materiały w stylu orientalnym
——————————————-

W orientalnej aranżacji wnętrza dominują ciepłe i ciemne kolory. Charakterystyczne są fiolety, bordo, odcienie czerwieni, zieleni i granatu. Wszystko po to, aby stworzyć tajemniczą, ciepłą atmosferę. Ważnym elementem jest również stosowanie naturalnych materiałów. Do aranżacji wnętrz inspirowanych Orientem stosuje się drewno, kamień, metal, a także jedwabie i wełny.

Zdobienie wnętrz w stylu orientalnym
————————————-

W orientalnym stylu wnętrzarskim dominują złote i srebrne detale, ręcznie malowane tkaniny i delikatne lustra. Często występują także kunsztownie rzeźbione drewniane panele, bogato zdobione poduszki i lampy z ręcznie robionymi abażurami. Dodatki wzywają do snucia fantazji i wyobraźni, choćby meble wykonane na skale miniature, ubrania pasujące do charakterystycznego klimatu albo syryjskie tablice ozdobione emalią.

Podsumowanie
————

Orient cieszy się w Polsce rosnącą popularnością, co widać choćby po aranżacjach wnętrz. Charakterystyczna tajemnicza aura, bogactwo kolorów i materiałów, a także unikalne wzory i zdobienia przyciągają uwagę entuzjastów stylu orientalnego. Wnętrza zdobione w tym stylu sprawiają, że nawet niewielkie przestrzenie nabierają wyjątkowości, a zamknięcie drzwi za sobą daje wrażenie przeniesienia się w inny wymiar.